Комусь вдається придбати в кредит квартиру, машину, та ще й відпочити борг, а іншим і в одному позику відмовляють всі банки. У чому причина такого провалу, і як взяти іпотеку, якщо у позичальника вже є один кредит? А якщо суми за іпотечною позикою недостатньо на купівлю придивилася нерухомості, чи можливо оформити другий кредит? Перш за все, варто дізнатися, яким чином відбувається відсіювання неблагонадійних клієнтів. Для отримання кредиту позичальнику необхідно надати пакет паперів, що підтверджують його особу та платоспроможність. Перевірка документів може відбуватися автоматично або вручну. Перший спосіб, як правило, використовують, коли мова йде про невелику суму. Це так звана скорингова система, що дає змогу банку прийняти рішення в досить короткі терміни. Тому даний спосіб найбільш актуальний для різного роду швидких кредитів, де швидкість є ключовим перевагою перед своїми конкурентами.

Прийняттям рішення за довгостроковими кредитами займається кредитний інспектор, який починає свою роботу після того, як заявки були відсортовані комп’ютером. І тут важливу роль відіграє кредитна історія позичальника. Так, навіть якщо клієнт є платоспроможним і за всіма параметрами виглядає ідеальним, але при цьому в його історії є кілька випадків прострочення платежів, а то і зовсім непогашений борг, то у кредиті йому, швидше за все, буде відмовлено. З іншого боку, якщо позичальник зарекомендував себе як благонадійний і обов’язковий клієнт, то шанси отримати позику збільшено в рази.

Крім того є всі шанси оформити не один, а кілька позик, але за умови, що це жодним чином не позначиться на добробуті клієнта. Хоча і тут є обмеження, і якщо у позичальника вже є два або три діючих кредиту, то йому можуть відмовити. Про те, що клієнтам з хорошою історією банки частіше видають позики на більш вигідних умовах, повинно бути відомо багатьом. Відмовою також може служити наявність довгострокового кредиту, особливо якщо була вже оформлена іпотека. Якщо ж з якихось причин суми за отриманим іпотечною позикою недостатньо, і ви хотіли б додатково оформити нецільовий споживчий кредит, то тут без допомоги професіоналів не обійтися. Хоча якщо ви заздалегідь знаєте, що у видачі необхідної суми вам буде відмовлено або вам її видадуть в неповному обсязі, то має сенс підключити позичальників. Це вийде набагато вигідніше, ніж оформляти два кредиту. Отже, для того щоб отримати позику необхідно підходити під вимоги банку, мати стабільний дохід і добру кредитну історію. Додатковим плюсом буде, якщо ви в цьому банку вже є постійним клієнтом. Удачі!