Здача звітності – найважливіший момент у діяльності підприємця і будь-якої організації. Прострочені бухгалтерські документи тягнуть за собою грошові штрафи та інші санкції. Причому це ще не найстрашніше. Багато представників бізнесу впевнені, що найбільш серйозним наслідком є те, що податківці починають звертати пильну увагу на підприємство. Тому для бізнесу дуже важливо, щоб здача бухгалтерської звітності була проведена вчасно. Однак форс-мажори можливі завжди.

Яким чином може бути виявлена прострочення?

Виділимо чотири основних способи:

 • Була проведена камеральна планова перевірка.
 • Була проведена виїзна податкова перевірка.
 • Помилку виявила штатний спеціаліст компанії, перебираючи різну документацію. Він повинен повідомити, що необхідна здача бухгалтерської звітності як можна швидше.
 • При виконанні аудиту платника податків.
 • Метод виявлення принципового значення не має. Факт залишається фактом. Утворилася прострочена бухгалтерська звітність. Треба швидко здати, щоб мінімізувати збитки.

  Що робити?

  Якщо прострочення виявлена при проведенні камеральної або виїзної податкової перевірки, то компетентні органи вимагатимуть складання бухгалтерської звітності. Як тільки всі папери приведені в порядок, нараховується штраф. Розмір залежить зокрема від того, який конкретно термін прострочення. Штрафні санкції регламентуються законодавством.

  А ось якщо помилка виявлена штатним співробітником компанії, то можливі два варіанти:

 • Здача бухгалтерської звітності та погашення штрафів за недотримання строків.
 • Приховати від інспекторів дану помилку. Але потрібно розуміти, що підприємець діє на свій страх і ризик. Якщо обман не вдасться, то послідують серйозні санкції. Деякі вітчизняні бізнесмени впевнені, що їм пощастить, тому особливо не переживають з цього приводу. Але експерти радять не «грати з вогнем».
 • Чому краще довіритися фахівцям?

  Прострочена бухгалтерська звітність може призвести до проблем у взаємодії з податковою службою. Тому довіряйте їх рішення професіоналам. Фахівці не тільки здійснять здачу всіх документів в потрібний час, але і відновлять репутацію підприємства. Це важливо, щоб у подальшому уникнути постійних перевірок з боку інспекторів. Більш детальну інформацію про допомоги професіоналів можна отримати на сайті http://vbuh.spb.ru – консультація надається безкоштовно і дуже швидко. Ви залишитеся задоволені. Удачі!