У нашій країні завжди було багато найрізноманітніших кредитних установ, але в останні кілька років їх кількість ще сильніше збільшилася. Справа в тому, що економічна криза, яка періодично нагадує про себе, що негативно вплинуло на фінансовий стан основної маси людей. Зниження або в кращому випадку «заморожування» зарплат – це повсюдне явище, викликане падінням ділової активності в сфері бізнесу. Тому доходи населення падають, а витрати залишаються на колишньому рівні. Вихід з цієї ситуації простий – отримувати позикові гроші, щоб хоч якось задовольнити свої споживчі запити. Куди звернутися в цьому випадку? Вибір широкий. Можна в ломбард, але для цього потрібні цінні речі для застави, можна в банк, але тут треба буде довести свою платоспроможність і привести поручителів. Але найдоступніший варіант – мікрофінансові організації (МФО), у яких найбільш лояльні умови для позичальників. Тут у кожного є високий шанс отримати позику на карту миттєво з поганою кредитною історією і мінімумом документів.

Чому МФО – відмінний кредитор? Тут, по-перше, процес кредитування займає мінімум часу. Ваша заявка може бути розглянуто протягом 15 хвилин, але в середньому на це йде кілька годин, що теж швидко, адже в тих же банках ви будете чекати відповіді від кредитного відділу мінімум тиждень. По-друге, шанс отримати позикові гроші максимально високий. Якщо банкіри видають кредити тільки одному з п’яти, то МФО – двом з трьох. Це хороший показник. По-третє, позичальнику немає потреби бігати по всьому місту, щоб зібрати величезний пакет документів, на підставі якого кредитор буде приймати рішення про видачу кредиту. Все, що потрібно – це паспорт і відповідність за віковими критеріями. Деякі МФО не кредитують молодь (до 21 року) і пенсіонерів (старше 65 років). Втім, є й ті, хто таких обмежень за віком не має. Де ж знайти мікрофінансові організації? Це легко. Вони є в кожному районі будь-якого, навіть невеликого населеного пункту. Але найкращий варіант – оформляти позики через Інтернет. Ось тут ви можете знайти список кращих МФО.

У яких випадках краще всього звертатися в МФО? Такий варіант актуальний для тих, кому потрібні невеликі суми позичених грошей. Для звичайного позичальника – не більше 100 тис., для підприємців – до 1 млн. Це так звані «микрозаймы». Вони потрібні тим, кому гроші потрібні терміново і під оптимальну процентну ставку. В МФО не вимагають пояснень, куди буде витрачений кредит, і не просять потім надати звіт. Ви може розпоряджатися отриманими фінансами на свій розсуд. Головне – вчасно обслуговувати свої борги, не затримувати виплати і не ховатися у випадку якихось форс-мажорів. Єдиний мінус позик від МФО – короткий термін кредитування. Якщо банкіри можуть вас профінансувати на пару років, то мікрофінансісти – на 1-2 місяці. В деяких випадках це зручно, так що заздалегідь визначте, на який період вам потрібні позикові гроші. Удачі!