Всі ми мріємо про благополучне і безбідного життя. Але чи впевнені ви в тому, що ваша мрія хоч коли-небудь може стати реальністю? У мене для вас чудова новина – звичайно, може! Для цього потрібен лише він – хороший особистий фінансовий план. І перший крок до його складання – це визначення ваших глобальних фінансових цілей. Правда, варто розуміти, що фінансова мета – це не те ж саме, що і мрія. Мрія – це бажання «жити красиво», а мета – це купівля великою і зручною квартири, машини, наявність грошей для подорожей або для виконання інших ваших забаганок.

Або, наприклад, можна мріяти про те, щоб стати хорошим фахівцем у якій-небудь області – тоді вашою метою буде отримання якісного відповідної освіти. У теж час не кожна мета є досяжною. Але не потрібно відразу ж розчаровуватися. Є хороший спосіб дізнатися, які з ваших цілей реальні. Цим ми сьогодні й займемося – визначимо власні фінансові цілі і дізнаємося, скільки для них потрібно грошей.

Складіть список ваших основних фінансових цілей. Подумайте, чого ви хочете в житті і що для цього потрібно. Найчастіше люди називають такі фінансові цілі – придбання машини, квартири, заміського будинку або дачі. Також їх цікавлять пенсійні накопичення і нематеріальні придбання – отримання освіти, народження дитини, подорожі. Є і більш глобальні цілі – власний бізнес, фінансова незалежність.

Не відкладайте цей процес на завтра – візьміть ручку, аркуш паперу і запишіть, чого хочете особисто ви. Нехай це буде докладний список, тоді результати розрахунку необхідних коштів буде точніше. Адже мрії у всіх різні: хтось хоче велику квартиру в центрі міста, а хтось буде щасливий тільки в красивому заміському будинку, розташованому на березі тихого озера.

Наприклад, ви чітко вирішили, що через десять років ви хочете придбати собі будинок. Тепер уявіть, причому як можна детальніше про те, яким він повинен все-таки бути, намалюйте в своїй уяві барвисту картину. Це будинок за кордоном або у нас в країні? Як далеко він розташований від великого мегаполісу? Що знаходиться за вікном – гори, море, ліс? Чи це будинок з невеликою земельною ділянкою в передмісті? З якого матеріалу він зроблений? Який у нього розмір, скільки він має кімнат, хто там буде жити, крім вас? Відповівши на ці питання, ви зможете розрахувати вартість будинку, а значить – ціну вашої фінансової мети.