Сучасний інвестиційний ринок пропонує нам з вами широкий асортимент активів для інвестування. Серед них є варіанти, відповідні власникам будь-яких грошових сум. Наприклад, є можливість вкласти свій капітал в біржову торгівлю. На тому ж Forex можна вибрати ПАММ-рахунок і довірити професійному трейдеру 100-500 доларів. Це так зване «довірче управління». Воно прибуткове, але ризикована. Якщо хочете уникнути проблем, то йдіть в банк і відкривайте депозитний вклад. Такий спосіб максимально надійний навіть для великих фінансових вкладень. А в тому випадку, якщо ви хочете заробляти по-серйозному, експерти радять звернути увагу на антикваріат. Саме такі інвестиції підходять солідним інвесторам, які не шукають швидких заробітків, а думають про те, яким буде добробут їхньої сім’ї через 10-20 років.

Що ж таке антикваріат? У цю категорію інвестиційних активів можна включити речі, які мають історичну або художню цінність для колекціонерів. До них, наприклад, відносяться старовинні картини, статуетки (з бронзи, фарфору, срібла або інших дорогоцінних металів), рідкісні книги, золоті монети, меблі і, звичайно ж, ікони. Природно, що не всі з цього може бути цікаво інвестору. Ринкову цінність того або іншого активу може визначити тільки професіонал. Я рекомендую вам детально вивчити цікаву інформацію про те, як відбувається оцінка та експертиза церковних ікон. Це дуже серйозна робота, в процесі якої треба обов’язково визначити не тільки справжність виробу, але і час його створення, ім’я конкретного майстра і приналежність до іконописної традиції.

У інвестицій в антикваріат є кілька конкурентних переваг:

  • входження в елітний клуб колекціонерів антикварних речей;
  • можливість отримати не тільки фінансовий, але й естетичне задоволення;
  • практично 100%-а гарантія отримання прибутку в довгостроковій перспективі.

Але у такого способу вкладення грошей є два мінуси. По-перше, потрібен великий стартовий капітал – від кількох десятків тисяч доларів. По-друге, треба чекати багато років, щоб з вигодою продати свій інвестиційний актив. Загалом, займатися антикваріатом можуть заможні люди, яким не потрібно турбуватися про свій фінансовий стан.

Тепер треба сказати про ризики. Вони, звичайно ж, є, як і в будь-якому процесі інвестування. Зазначимо лише найважливіші: ймовірність придбати крадені речі або підробки, високий шанс бути окраденим або втратити антикваріат під час пожежі, наприклад.

Тому купувати антикваріат поодинці починаючому інвестору не потрібно. Бажано залучити для допомоги консультанта, який підкаже: що, де і за якою ціною купити. В основному покупки робляться на спеціалізованих аукціонах або у колекціонерів. І останнє. Будьте готові до того, що вам будуть потрібні додаткові витрати на зберігання ваших нових цінностей. Їх обов’язково потрібно убезпечити від злодіїв і стихійних лих.