Найбільшим попитом овердрафти користуються у підприємств торгівлі, оскільки в їх діяльності найчастіше виникають касові розриви в платежах. Постійні розрахунки з партнерами вимагають наявності додаткових коштів. Але спеціальних галузевих обмежень при видачі цього виду кредиту в банках немає. Будь-яке підприємство, яке відповідає кредитній політиці банку, може використовувати цей зручний банківський продукт у своїй поточній роботі. Адже овердрафт дає можливість позичальникові швидко і з мінімальними витратами вирішити питання з тимчасової, але суттєвою нестачею грошей.

Переваг овердрафту порівняно з іншими кредитними продуктами дуже багато. Але основна з них – легкість отримання та погашення. Для отримання цього виду позики необов’язково надавати заставу та багато документів. Рішення приймаються на підставі фінансової документації компанії та аналізу її грошового обороту. Кредит надається на 36 місяців – протягом цього строку клієнт використовує кошти згідно своїм потребам. Після того, як термін першої позикової лінії вичерпався, дисциплінованим платникам, що виконує всі умови угоди, банк пропонує спрощену процедуру поновлення ліміту овердрафту на новий період. Після закінчення цього терміну позичальник може відновити ліміт кредитування на новий період з мінімальним пакетом документів.

Зазвичай такі кредити видаються вже існуючим клієнтам. Для «своїх» позичальників банкіри встановлюють кредитний ліміт в залежності від обороту коштів по поточному рахунку, відкритому в їх банках протягом не менше трьох місяців. У такому випадку позичальник може отримати кредит на суму до 90% від середньомісячних оборотів. Деякі банки не залишають без уваги і нових клієнтів. У них також є можливість отримати овердрафт. Сума кредитування для «новачків» розраховується, виходячи з виручки клієнта за останній рік.

Банк пропонує відкриття овердрафтів новим клієнтам, які на момент розгляду питання про кредитування ще не мають поточного рахунку, але до моменту встановлення ліміту він повинен бути відкритий. Ще однією перевагою овердрафту є зручна форма погашення. Клієнту не потрібно турбуватися кожен раз, яким чином розраховуватися за кредитом. Досить забезпечити наявність необхідної суми коштів на поточному рахунку на конкретну дату. І заборгованість буде автоматично погашена. При цьому термін прийняття рішення про видачу по таких продуктах мінімальний. Адже більшість позичальників – клієнти банку, а значить, провести оцінку їх платоспроможності простіше, ніж аналізувати новачків. Це пов’язано з тим, що фінанси існуючого клієнта йдуть через поточні рахунки банку.

Крім того, банкіри для зручності клієнтів розвивають дистанційні канали отримання послуг. Потенційний позичальник може заповнити онлайн-форму для отримання овердрафту. Це спеціальна коротка анкета на сайті, після заповнення якої вам передзвонить співробітник контакт-центру для надання повних роз’яснень щодо оформлення кредитного продукту.

Якщо підприємцям доводиться докласти чимало зусиль, щоб отримати кредитне фінансування, то звичайним людям скористатися послугами кредитування набагато простіше. Сьогодні кредитори без проблем видадуть кредит та іпотеку безробітним без початкового внеску, причому на прийнятних умовах і дуже швидко. А щоб прискорити процес, краще всього звернутися в агентство «Гарант», яке надає реальну допомогу в оформленні вигідних позик (навіть без кредитної історії та офіційного працевлаштування). Завдяки співпраці з надійними банками, вам підберуть найкращий варіант придбання в кредит житла або транспорту. На сайті garant-kreditkazan.ru є спеціальний калькулятор, що дозволяє заздалегідь розрахувати величину майбутніх платежів з обслуговування боргу.