Рюкзаки міцно увійшли в повсякденне життя багатьох з нас, завдяки чому їх асортимент з кожним днем збільшується. Звідси виникає питання: «які параметри треба враховувати, вибираючи для себе рюкзак, щоб він був комфортним?». У першу чергу потрібно керуватися такими чинниками. По-перше, це матеріал. Краще всього, коли рюкзак зроблений з водостійкого або, принаймні, полуводостойкого матеріалу. Він не повинен промокати в дощову погоду, а в крайньому випадку – мати чохол, який забезпечить повну його водонепроникність. Я впевнений, що ніхто не захоче відкрити після дощу рюкзак і виявити всі свої речі намоклі.

По-друге, це вага. Практика показує, що чим рюкзак легше, тим комфортніше буде нести. До того ж малий вага рюкзака дає можливість нести з собою більшу кількість речей. Це відіграє важливу роль, наприклад, в Європі, де є обмеження в 10 кг на лоукост. По-третє, це наявність кишень і інших відділень. Велике число окремих відділів дозволить упакувати всі речі так, щоб потім не довелося весь рюкзак «переривати» у пошуках чогось необхідного. По-четверте, це швидкий доступ до вмісту рюкзака. Найчастіше рюкзаки мають верхнім завантаженням. Але зустрічаються і такі варіанти, де є швидкий доступ до нижньої частини – це зручно, особливо тоді, коли треба витягнути щось знизу.

Осібно стоять рюкзаки з боковим доступом. Вони теж популярні, адже щоб дістати якусь річ не треба витягувати все підряд – потрібно лише відкрити блискавку збоку рюкзака і все готово. Обов’язково подивіться на такий параметр, як «регульованість ременя і лямок». В залежності від типу одягу, який ви носите, від будови вашої спини або пояса така опція буде дуже до речі. Керуючи довжиною ременів, ви завжди будете почувати себе комфортно, використовуючи рюкзак. Також дуже важливий такий параметр, як вентиляція. Можна сказати, що це один з ключових чинників при виборі рюкзака. Присутність ергономічної спинки і сітки, яка дозволяє дихати тілу, убереже вас від негативних відчуттів.

Тепер давайте визначимося, якого повинен бути обсягу наш рюкзак. Здавалося б, тут все просто, але, як і в будь-якій проблемі, тут є нюанси. Кращим буде рюкзак місткістю 30-80 літрів – діапазон великий, а тому на цьому моменті варто зупинитися докладніше. Якщо ви подорожуєте тривалий час, і не плануєте повертатися додому раніше, ніж через місяць, то вам варто розглянути рюкзаки від 50 літрів і більше. Тут все залежить від комплекції вашого тіла і від потреби в великому гардеробі. З цієї категорії я б виділив рюкзаки виробника REI (США) – якісні та зручні вони прослужать довго.