Трейдер, який прийшов працювати на Форекс, стикається з великим масивом інформації. Її необхідно грамотно аналізувати, щоб домогтися отримання стабільного доходу. Складність в тому, що є кілька видів аналізу, кожен з яких володіє своїми перевагами і недоліками. Який же вибрати? Єдиної думки на цей рахунок немає. Багато залежить від торгової стратегії. Наприклад, фундаментальний аналіз дає хороші результати при довгостроковому трейдингу. В його основі лежить прогнозування поведінки макроекономічних показників, що прямо або побічно впливають на валютний курс. Якщо правильно зробити прогноз, то можна з великою ймовірністю передбачити майбутній тренд по будь-якій валюті. Ще беруться до уваги політичні події. Політика, як і економіка, дуже сильно впливає на Форекс. Вибори до парламенту, розпуск урядів, скандали з президентами – все це може змінити хід торгів в одну мить. Тому потрібно бути в курсі всіх основних геополітичних змін, що відбуваються у провідних державах світу. В якості прикладу можна згадати Brexit, що стався рік тому. Мало хто з експертів міг припустити, що підсумковий результат референдуму буде на користь виходу Великобританії з ЄС. З-за цього британський фунт миттєво втратив трохи більше десяти відсотків, увігнавши багатьох збитків.

А як аналізувати ринок Форекс тим, хто віддає перевагу короткостроковий трейдинг? У цьому випадку на допомогу приходить технічний аналіз. Він базується на прогнозуванні курсу валют з використанням кількісного аналізу наявних факторів. Ці методи охоплюють, як правило, широку базу даних тих параметрів, від яких залежить обмінний курс (наприклад, процентні ставки міжбанківського ринку, зростання/падіння котирувань, динаміка попередніх змін різних видів валютних курсів). Вивчення історичної статистики про валютних котируваннях дає можливість виявити закономірності курсоутворення валют і показати зміни обмінних курсів у майбутньому, причому не тільки тренд, але і його швидкість.

Технічне прогнозування валютного курсу спирається на дві основні форми аналізу:

  • графічну;
  • статистичну.
  • Графічна форма аналізу базується на використанні різноманітних таблиць, графіків, схем і діаграм, що відображають величину і рівень стабільності валютного курсу за період, який досліджується трейдером. Графічне відображення валютних курсів показує не тільки їх фактичну величину і нестабільність у минулі періоди, але і дає можливість екстраполювати тенденції, що намітилися в динаміці курсоутворення, на найближчу перспективу. При цьому різноманітні графічні конфігурації («провали», «підйоми») допомагають оцінити ймовірне подальше поведінка валютних курсів на Форекс.

    Графіки, яких в торговому терміналі безліч, дають можливість трейдеру «накласти» напряму, що намітилися в динаміці валютного курсу, на найближчу перспективу, щоб перевірити повторюваність часових циклів і графічних конфігурацій. Це добре допомагає розібратися в подальшому поведінці обмінного курсу. Успіх графічного прогнозування залежить від того, як швидко і точно знайдуться повторювані тренди на Форекс, які будуть корисні для визначення перспектив зміни валютних котирувань.

    Така передбачуваність валютних трендів відмінно пояснюється психологією трейдерів та принципами функціонування Форекс. Справа в тому, що сьогодні, як і двадцять років тому, трейдери у всьому світі використовують практично одні і ті ж фактори, що впливають на їх рішення про покупку/продажу валют. У результаті кожен раз виходить однаковий результат, завдяки чому на тривалому тимчасовому відрізку виникають характерні закономірності для курсових рухів. Це не відноситься до ситуацій, коли на Форекс валютні котирування змінюються з-за якогось форс-мажору. Втім, якщо вірити експертам, навіть випадкові зміни тренда мають можливість сформувати ряд закономірностей, які можна відстежити за допомогою технічного аналізу і використовувати для відкриття вигідної угоди.