«Назад до природи!» – закликає стиль «модерн». Він найкраще підходить для антикварних і художніх салонів, галерей, театральних офісів. Легкі, вишукані інтер’єри, ширми, драпрі і меблі незвичайних форм – все це збереглося з кінця XIX століття (саме тоді зародився цей химерний стиль). Для його відтворення використовують гнуте дерево, коване залізо, кольорове скло, неяскраві пастельні фарби. Це гра, яка проявляється в малюнках, які імітують всередині приміщення живу природу – квіти, рослини, птахів. Акцент робиться на плинності форм, які ніби відтворюють природні ритми. Стиль «модерн» є свій символ – витончена форма квітки цикламена. Ще досить часто використовуються і стилізовані лілії, іриси, орхідеї. При цьому будь-який аксесуар офісного інтер’єру повинен бути строго виконаний в такому дизайні, починаючи від меблів, штор і закінчуючи жалюзі. Тут проблем не буде, адже замовити жалюзі в Одесі (або будь-якому іншому місті) можна з будь-яких тканин і матеріалів різного забарвлення. Вони легко «впишуться» у всякий стиль.

Гарним продовженням «модерну» є стиль «ар-деко» (декоративне мистецтво). Він характеризується елементами експресіонізму, чіткими лініями, більш яскравими, насиченими тонами. Обидва цих стилю тяжіють до поділу простору на зони. Сьогодні особливо популярні ажурні офісні перегородки (наприклад, з візерунчастими стеклами і вітражами), які відповідають ідеї вишуканого стилю і допомагають зробити офіс зручним. Незважаючи на так звану «неделовитость», «модерн» завжди буде користуватися популярністю у людей, службовців мистецтва (він створює особливу атмосферу, яка налаштовує на творчість).

Бурхливий розвиток техніки і науки в 20-30 роках ХХ століття докорінно змінило світ і принесло нам новий стиль – «функціоналізм» (або «конструктивізм»), який повністю заперечує зайву декоративність «модерну». «Форма визначається функцією. Те, що добре працює, не може погано виглядати», – проголошували «революціонери» німецької школи дизайну (апологети нової культури). Естетичними постулатами стають спрощення, геометричні форми (куб, піраміда, циліндр) і мінімальна обробка поверхонь. Він одразу ж припав до смаку інженерам і успішно дожив до нашого часу, плавно трансформувавшись в оригінальний стиль сучасності «хай-тек».

Інтер’єри офісів в стилі «хай-тек» екстравагантні, але по-своєму красиві і гармонійні. Особливість його в тому, що предметами інтер’єру стають останні досягнення техніки: ноутбуки, плазмові панелі, меблі із штучних сучасних матеріалів.