Для чого використовуються софіти в будівництві

8-17-2021

Для чого використовуються софіти: призначення підшивки покрівлі і чи можна без неї обійтися. Що потрібно для монтажу софітів, способи їх установки і розрахунок необхідної кількості. Відповіді на всі ці питання, Ви знайдете за посиланням цена на софиты.

Дах – одна з найскладніших конструкцій в будь-якому будинку, оскільки вона приймає на себе основну частину зовнішніх впливів. З цієї причини захисту покрівлі приділяють особливу увагу. Для цього використовують різні комплектуючі: снігозатримувачі для безпечного видалення снігу, вентиляційні виходи для якісної вентиляції будинку, димники на труби та ін.у цю категорію комплектуючих входять і софіти для підшивки покрівлі, які необхідні для її захисту від вітру і вологи. Їх встановлюють після монтажу кроквяної конструкції на звіси фронтону і карниза.

Софіти-це добірні елементи для підшивки покрівлі. Слово “софіт «має італійське походження – sofitto в перекладі на російську означає»стеля”. У певному сенсі це відображає суть софітів-щоб їх побачити, людині потрібно поглянути вгору, як на стелю. Конструктивно софіти – це окремі панелі, оснащені елементами для кріплення на несучі частини покрівлі і замками для з’єднання між собою.

Розташовується з бічних сторін будинку, має горизонтальну орієнтацію. Карниз має важливе значення в організації вентиляції простору під покрівлею. Його звис підшивають так, щоб повітря могло входити через вентиляційний зазор внизу і виходити через коник або ктв (коньково-точковий вентиль). Така вентиляція служить запорукою ефективного видалення конденсату з-під покрівлі і збереження теплоізоляційних властивостей утеплювача.

Як влаштований карнизний звис

Фронтонного. Фронтон-та частина двосхилим даху, яка розташовується в передній і задній частині будинку. Іншими словами, фронтон-це завершення фасаду будівлі, тобто той трикутник в самому верху даху. У фронтонного звису той же кут нахилу, що і у покрівлі.

Фронтон у складі покрівлі

Звис-це та частина даху, яка на певну відстань виступає за вертикальну поверхню стіни. Він призначений для того, щоб опади не потрапляли на цоколь, фундамент і стіни.

Ще софіти часто застосовують в якості стельових елементів на відкритій терасі. Основні функції софітів такі:

Захисна. Софіти захищають покрівлю від вітру і вологи, а ще допомагають створити під нею сприятливий мікроклімат, при якому покрівельний пиріг буде добре вентилюватися.

Естетична. Без підшивки покрівля виглядає незавершеною, а з софітами вона стає більш акуратною і привабливою зовні.

Зверніть увагу: підшивка важлива і для захисту від дрібної живності, яка любить селитися в подібних місцях. Софіти захистять вас від неприємного сусідства з птахами і мишами.

Чи можна обійтися без підшивки покрівлі

Звис для покрівлі виступає обов’язковим елементів, який захищає стіни і фундамент від передчасного руйнування. Але міцність звису менше, ніж у тій частині покрівлі, що спирається на стіну. Якщо у нього не буде підшивки, то потоки вітру будуть потрапляти прямо в шари покрівлі, що створить на них додаткове навантаження.

Підшивка звисів приватного будинку

Разом з вітром всередину потраплять сміття і волога. Вода легко проникне в утеплювач, а при підвищенні вологості він втратить свої теплоізоляційні властивості. Якщо підшити звіси софітами, можна уникнути всіх перерахованих проблем. Ці елементи створять надійний і повністю герметичний бар’єр, через який всередину покрівлі не проникне ні вітер, ні волога.

Чому софіти краще інших матеріалів для підшивки

1.у цьому питанні варто сказати про розміри софітів для підшивки покрівлі. Їх ширина може досягати 80 см, чим не можуть похвалитися ні вагонка, ні дерев’яна дошка, ні сайдинг, які раніше традиційно використовувалися для підшивки. До інших переваг софітів перед цими матеріалами відносяться:

Конструкція, розроблена спеціально для забезпечення сприятливого клімату під покрівлею.

Висока міцність, яка дозволяє софітам протистояти вітровим навантаженням.

Стійкість до зовнішніх впливів: сонячних променів і перепадів температури. Під їх впливом софіти все одно зберігають сой колір і структуру.

Можливість застосування не тільки зовні, але і на терасі або веранді.

Серед інших важливих характеристик софітів можна відзначити:

Простоту монтажу. Для нього не потрібні особливі знання та вміння – елементи легко закріпити на належному місці.

Стійкість до біологічних факторів. Софіти не дозволяють розмножуватися грибків і цвілі, оскільки матеріал оброблений спеціальним антисептичним складом.

Гарний зовнішній вигляд. Елементи підшивки спочатку створюються з урахуванням того, що вони будуть фінішною обробкою. Тому облицювання з них виглядає красиво.

Високу надійність. Під софітами захищена не тільки покрівля, а й комунікації, які прокладені під нею.

Детальніше про розміри софітів

На сьогодні для софітів не існує стандартизованих типових розмірів. У кожного виробника можна побачити різну розмірну сітку. Але в більшості випадків ширина софітів становить 50-80 см, а найбільш поширеними вважаються габарити 300х30 і 360х30 см.

Це зручні і практичні параметри, оскільки довжина і ширина будівель за стандартами беруться завжди так, щоб бути кратними 300 мм.наприклад, стандартна ширина однієї кімнати в приватному будинку становить 3000, 3300, 3600, 3900, 4200 мм і т. Д. Такі розміри можна зустріти найчастіше. Вони прийняті не просто так, а саме з метою типізації, в тому числі і будівельних матеріалів, які потім застосовуються для обробки.

Зовні неперфоровані софіти виглядають як суцільні гладкі панелі. Їх застосовують при підшивці фронтальних звисів і тих ділянок, які піддаються впливу атмосферних опадів. Це можуть бути вертикальні стінки і навіть вертикальна частина самого фронтону.

Повний набір для підшивки звисів в різних зонах покрівлі

Оскільки софіти виконують не тільки захисну, але і декоративну функцію, їх конструкція повинна бути такою, щоб забезпечити звисів естетичний зовнішній вигляд. Але тут виникають труднощі з підшивкою кутів і торців. Крім того, важливоЗробити непомітним з’єднання софітів між собою і з іншими складовими покрівлі. Тому крім софітів необхідні додаткові добірні елементи.