Реєстрація it-компаній

6-24-2021

Будь-який проект або стартап у сфері міжнародного бізнесу може отримати значний розвиток і міжнародний успіх. Область інформаційних технологій найбільш яскраво характеризується можливістю міжнародного розвитку і, відповідно, вимагає відповідального підходу з самого початку втілення проекту в життя. Саме тому побудова успішного віртуального бізнесу передбачає використання різних рішень та інструментів, також використовуваних і в традиційному бізнесі. Більш докладно читайте за посиланням Регистрация IT компании.

It компанія-місцева або міжнародна

Запускаючи новий it проект, підприємець повинен розуміти, що для ведення бізнесу необхідно зареєструвати відповідну компанію з дотриманням корпоративних норм чинного законодавства. Такий підхід продиктований особливостями ведення бізнесу в даній ринковій ніші. Більш того, велика бізнес схема може включати не одну юридичну особу, це можуть бути кілька компаній, і серед них – міжнародні в тому числі. Частина зареєстрованих компаній може бути використана як основні, а інша частина буде виконувати допоміжні функції.

Для підприємців-початківців спочатку буде достатньо і однієї it компанії, яка буде зареєстрована і внесена до відповідного державного реєстру. Наприклад, якщо ви маєте намір відкрити інтернет магазин – це може бути звичайна місцева компанія, зареєстрована у вашій країні. Разом з тим, якщо ваша бізнес схема передбачає міжнародну участь, як з боку клієнтів, так і з боку інвесторів, краще подумати про реєстрацію міжнародної it компанії. Крім того, міжнародна компанія може бути використана для оптимізації бізнес процесів і оподатковуваної бази.

Основна it компанія

Дана організаційна форма призначена для ведення основного бізнесу. Саме на це юридична особа відкриваються банківські рахунки, також від її імені ведеться офіційний документообіг. Наприклад, ваша бізнес схема передбачає продаж програмних продуктів на спеціалізованому сайті, де всі платіжні операції здійснюються за допомогою кредитних карт, краще зареєструвати міжнародну it компанію. Таку компанію можна зареєструвати в одній з офшорних юрисдикцій, що дозволить не тільки забезпечити конфіденційність відомостей, а й податкові пільги. Інакше кажучи, якщо ваш бізнес на 100% віртуальний, для його ведення буде достатньо зареєструвати офшорну it компанію.

Цільова it компанія

Такі компанії застосовуються в міжнародних бізнес схемах для оптимізації різних бізнес процесів і мають певні цілі. Наприклад, бізнес схема передбачає доставку різних товарів з-за кордону, і подальшу реалізацію. Якщо ви працюєте з декількома постачальниками, розумніше буде зареєструвати цільову компанію, яка буде працювати з усіма іноземними постачальниками. Так вам вдасться не тільки ефективно акумулювати отримані доходи, але також значно скоротити витрати на логістику і оптимізувати оподаткування.

У сучасній практиці існує найрізноманітніші цільові it компанії, але більша їх частина створюється для твору розрахунків з іноземними контрагентами.

Холдингові it освіти

Холдингові освіти або it компанії створюються для ефективного управління бізнесом і акумулювання отриманих доходів в одному місці. Як правило, холдингові компанії-це результат довгої і плідної діяльності основних і цільових компаній. Холдингова освіта має на увазі досить масштабний і успішно працюючий механізм. Найчастіше холдингові it компанії реєструються в престижних юрисдикціях і покликані виконати кілька важливих функцій.

Як наочний приклад можна навести юрисдикцію об’єднаних арабських еміратів. Хоча ця держава не є офшорною зоною в її традиційному розумінні, для бізнесу тут створений максимально сприятливий податковий клімат -, це по-справжньому безподаткова гавань для міжнародних компаній включаючи it компанії. Чинне в еміратах корпоративне законодавство повністю виключає такі поняття як:

  • корпоративне оподаткування міжнародних компаній;
  • податки на відсотки від позик і отримані дивіденди;
  • оподаткування роялті та ін

Більш того, на території спеціалізованих економічних зон офшорні компанії можуть розраховувати на митні пільги і максимальне сприяння державних органів. Необхідно відзначити, що в сфері інформаційних технологій такі можливості дозволяють значно збільшити прибуток компанії за рахунок оптимізації податкових платежів.

Важливо розуміти, що для реєстрації it компанії необхідно визначитися, які цілі переслідує ваша бізнес схема, а також корпоративні особливості юрисдикції, де ваш бізнес отримає прописку. Для вітчизняних підприємців досить складно розібратися в нормах права іноземних держав і зробити правильний вибір офшорної юрисдикції. Експерти рекомендують скористатися допомогою кваліфікованих юристів – так ви позбавите себе від помилок і недоліків внаслідок незнання місцевого законодавства.