Як вибирати Спецодяг-вимоги до матеріалу і кольору

11-12-2020


Спецодяг-один з найважливіших робочих інструментів співробітника. І невід’ємна частина бізнес-процесу, оскільки “правильний” одяг допомагає в роботі, і захищає людину від шкідливих впливів (температури, механічних пошкоджень, шкідливих речовин та ін.). Та ще й є уособленням бренду! Тому на крій, вид тканини і колір спецодягу при її виборі слід звертати пильну увагу. Обрати та замовити спецодяг за своїми потребами Ви зможете за посиланням купить спецодежду.

Стандарт – всьому голова!
Перш ніж вибирати спецодяг за якимось окремим критеріям, слід звернутися до загальних вимог. Вони чітко викладені в державних стандартах і додатково – в технічних регламентах, які обов’язкові до виконання не тільки на території України, але і для країн Європейського союзу.

Вид тканини
Вибір правильної тканини, а також крою одягу і фурнітури, диктується особливістю вашого виробництва. В цілому, матеріал одягу повинен бути:

міцний,
надійний,
стійким до механічного впливу (не рватися, не м’ятися),
захищати від низької / високої температури, пилу, шкідливих речовин, випромінювання.
Це відноситься не тільки до зовнішньої тканини, але і матеріалу обробки, підкладки і елементів фурнітури. Також слід враховувати, що тканина спецодягу може включати світловідбиваючі накладки і додаткові елементи (наприклад, логотип компанії, текстові написи та ін.). І якщо логотипи і написи можна нанести на будь-який одяг. То колір тканини, відповідної фірмовим відтінкам бренду, повинен вибиратися заздалегідь!

Взимку і влітку-різним кольором?
Колір спецодягу грає подвійну функцію.

По-перше, захисна або навпаки, яскраве забарвлення диктується вимогами техніки безпеки (як помаранчева одяг дорожніх працівників, наприклад). Це ж відноситься до наявності світловідбивних смуг і інших атрибутів.
По-друге, колірна гамма повинна відображати ваш фірмовий стиль. Але не на шкоду першій вимозі!
Спецодяг бруду не боїться!
Але якщо спеціальна, немарка тканину все-таки забруднилася, вона повинна легко пратися. При цьому хороший одяг не втратить своєї форми. Такими властивостями володіє бавовняна тканина з віскозної ниткою (і спеціальним просоченням, якщо це необхідно).