Як вибрати покривало

8-31-2020

Як вибрати покривало? Таке питання задають собі ті, хто займається перетворенням власної спальні. Мова йде не тільки про ремонт зі зміною шпалер і декору кімнати. Купівля нового покривала дає можливість кардинально перетворити злегка набридлий інтер’єр. А якщо вибрати в комплект до виробу подушки або штори, можна створити гармонійний ансамбль, який прикрасить спальню. Звертайтеся за посиланням https://pokryvalo.com.ua та робіть свій вибір.

Вибрати покривало потрібно правильно. Це дуже важливий момент. Виріб повинен бути практичним, якісним, красивим, а крім того, потрібно, щоб воно добре поєднувалося з іншими предметами в інтер’єрі. Як це зробити? Щоб відповісти на це питання, познайомимося з порадами практикуючих дизайнерів.
Як вибрати покривало: визначаємося з розміром
Перш, ніж вирушати за новим покривалом, потрібно виміряти своє ліжко. Визначаємо її ширину, довжину і висоту. Перші дві мірки знадобляться для того, щоб правильно розрахувати мінімальні розміри покривала. Якщо хочете, щоб воно тільки акуратно накривало ліжко, до отриманих величинам додаємо по 20-25 см або трохи більше. Таким чином, для ліжка 160х200 см мінімальним буде виріб 180х220см, а оптимальним – 200х240 см.

Якщо ж хочеться, щоб покривало звисало з ліжка, знадобиться заміряти ще й висоту меблів. Цю мірку нам потрібно буде додати два рази по ширині і один по довжині. Так ми отримаємо розміри покривала, яке буде красиво спадати з ліжка. Однак слід врахувати невеликий нюанс: якщо виріб буде стосуватися статі, воно буде швидко бруднитися. Крім того, занадто низько звисаючий плед, візуально робить меблі громіздкою. Тому щоб вибрати покривало на ліжко за розміром, віднімаємо з передбачуваної довжини і ширини 5-10 см.

Вибираємо колір виробу
Якихось строгих правил тут немає, проте оптимальним рішенням буде вибір одного з трьох варіантів:

В колір інтер’єру. Одна з найпоширеніших колірних схем. Вона передбачає, що вибирається виріб, який буде повторювати відтінок, переважаючий в інтер’єрі кімнати. Як варіант можна вибрати модель, колір якої буде чимось середнім між домінуючими в приміщенні тонами. Наприклад, якщо спальня оформлена в біло-коричневій гамі, правильним рішенням буде покривало бежевого, білого або коричневого кольору. Для синьо-зеленої кімнати підійде м’ятне, бірюзове, блакитне або зелене виріб.
В тон стін. Можна вибрати покривало на ліжко, підбираючи його під оформлення настінних покриттів. Потрібно бути дуже акуратним і не допустити «злиття» тонів, що зробить інтер’єр безликим і плоским. Оптимально, якщо стіни і покривало будуть відрізнятися на кілька тонів. Вони можуть бути і одного кольору, але тоді потрібно підібрати для них різні візерунки або ж один предмет буде з орнаментом, а другий без нього.
В колір меблів. Таке рішення мало поширене. Воно передбачає вибір покривала в тон забарвлення меблів: як м’якою, так і дерев’яною. Наприклад, для коричневої ліжка можна підібрати виріб бежевого, темно-оранжевого або ж коричневого кольору. В останньому випадку потрібно пам’ятати, що відтінок покривала повинен відрізнятися від тону ліжкової спинки.
Поєднання покривала і штор
Вибираючи покривало на ліжко в спальню, багато хто впевнений, що необхідно підібрати ще й відповідні по тону штори. Дизайнери попереджають, що це помилкова думка. Покривало, завіси і балдахін, зшиті з однієї тканини, підкреслюють консерватизм в підході до оформлення.

Сьогодні таке рішення вважається застарілим і використовується тільки при створенні традиційних інтер’єрів: кантрі, класика, Прованс і їм подібні. При цьому потрібно розуміти, що покривало і штори не повинні вступати в колірний і стильовий конфлікт. Тому їх потрібно вміло поєднувати. І варіантів тут кілька:

Для приміщення, оформленого за участю двох основних тонів, можна підібрати завіси в одному тоні, а покривало – в іншому. Наприклад, для бузково-бежевого інтер’єру доречним варіантом стануть бежеві штори і бузкове покривало або навпаки.
Колір фіранок може бути використаний в малюнку на покривалі. Це дуже ефектне і стильне рішення. Наприклад, якщо стіни в спальні блакитні, Портьєри жовті, а меблі білі, правильно вибрати покривало на ліжко блакитне з жовто-білими квітами або біле з жовтою смужкою. Тобто фон вироби підбирається під колір обстановки або стін, а малюнок повторює колір штор.
Завіси і покривало можуть бути одного кольору, але при цьому щось одне повинно бути прикрашено малюнком, а друге-однотонним.
Покривало і портьєри різних кольорів можна з’єднати в єдиний комплект за допомогою декоративних елементів.
Наприклад, якщо завіси бузкові, а покривало червоне, потрібно укласти на ліжко бузкову доріжку і такі ж подушки. Або протилежне рішення: розбавити тоном покривала забарвлення штор. В цьому випадку потрібно буде закріпити на бузкових портьєрах червоні підхоплення або повісити червоний ламбрекен.

Бувають випадки, коли поєднувати декоративні елементи досить складно. Тоді варто вдатися до універсального рішення, коли один виріб має нейтральний тон, а друге – більш насичене і яскраве. Наприклад, до яскравих шторкам можна вибрати покривало на диван в бежевих, білих або кремових тонах.

Ще одне універсальне рішення: вибрати акцентне покривало, яке може бути як дуже помітним і яскравим, так і виконаним в нейтральних тонах, але з помітним орнаментом. Наприклад, чорно-біла “Зебра” в блакитній спальні або яскравий Червоний плед в бежевій. Такий виріб не потребує додаткової “підтримки”, тому штори можуть бути будь-якими.